top of page

FRANSIZ KADINLARI NEDEN BU KADAR ZAYIF VE BAKIMLI?


Geçen ay Osmanlı kadınlarının güzellik ve bakımlarını yazmıştım. Bu ay ki yazımda Fransız kadınlarından bahsetmek istiyorum. Neden İngiliz değil de Fransız kadınları?

Çünkü Fransız kadınları dediğimiz zaman aklımıza zarafet ve şıklık gelir.

Dillerinin estetiğini bir miktar beden dili ve kıyafetlerinde de görüyoruz.

Neredeyse zarafet onların anahtar kelimesi olmuştur. Onlar genç ve güzel olabilmenin sırrını çözmüşler.

Fransız kadınının zekâsı, kendine olan güveni, çekiciliği ve cazibesine hayran kalmamak elde değil. En önemli özellikleri her daim bakımlı ve zayıf olmaları. Bunu nasıl becerebiliyorlar?

Bizim bildiğimiz kadınlar belirli bir yaştan sonra kilo almaya başlar.

Özelliklede karın ve bel bölgesi genel bir problemdir. Bakalım Fransız kadınları bunun üstesinden nasıl geliyor.

Fransız kadınlarını diğer milletlerin kadınlarından ayıran en önemli farklardan bir tanesi onları kilolu göremezsiniz. Ortalama 61 kilo ağrılıklarıyla Avrupa'nın en zayıf kadını unvanına sahiptirler ve kilo konusunda çok hassastırlar. Tabii Fransız yemeklerinin genel olarak sağlıklı olması da işlerine yarıyor.

-İlk önce Fransız kadını diyet yapmaz, yediklerine dikkat eder ve acıkmadan bir daha yemez,

-Her öğünde taze sebze meyve yer ve sebzeyi de az pişmiş veya çiğ tüketirler,

-Fransız kadınları yağsız, şekersiz ya da diyet olduğu iddia edilen hiçbir şeyi yemez,

-Yemeği daha küçük porsiyonlar halinde yemeyi tercih eder,

-Bol bol yürüyüş yaparlar,

-Vücut ölçülerini koruyabilmek ‘’dengeli beslen hareketli ol’’ kuralına sıkı sıkıya bağlıdır.

Yani doğru ve sağlıklı beslenme onlar için küçük yaşlarda kazanılmış bir alışkanlık olduğu için hep sağlıklı ve zayıf kalmayı beceriyorlar. Ve bu yüzden diyet yapmaya da ihtiyaç duymuyorlar.

Moda konusuna gelince; bu alanda en çok ön plana çıkan ülkelerden biri Fransa’dır. Özellikle Fransız kadınları oluşturdukları modayla tüm dünyayı kendilerine özendirmektedir. Kürk onlar için vazgeçilmezdir.

Yürümeyi kolaylaştıran ve rahatlatan babetleri, etekten pantolona kadar her kıyafetin altına rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Romantik ruh hallerini yansıtan dantelli kıyafetleri daha çok tercih ederler.

Fransız kadını modayı takip eder ama modaya da yön vermesini bilir.

Stilde Doğallık ve sadelik deyince aklımıza yine Fransız kadınları gelir. Stilleri vintage bohem, klasik minimalist ve elegant’tır.

Ergenlik çağına girdikten sonra bakım onlar için vazgeçilmez bir hale gelir ve genç bir kadın olduklarında da stilleri oturmuş olur. Fransız kadını kaliteli elegan giyinmeyi sever.

Stil ikonu Brigitte Bardot, Fransız şıklığına güzel bir örnektir. Fransız şıklığını yaratan en önemli isimlerden biri de Gabrielle Coco Chanel’dir. Paris’in öncü moda tasarımcılarından biridir ve etkisi hala devam etmektedir.

Stil sahibi Fransız kadınları giyimleri ile kendilerini özelleştirirler. Onlar için şıklık her zaman ön plandadır. Elbisenin altına çoğunlukla topuklu ayakkabı giymeyi tercih ederler.

Yaşları kaç olursa olsun kendilerine hayran bırakmasını çok iyi becerebiliyorlar. Bunu için de kendilerini en rahat ve güzel hissettiren stilleri benimsiyor ve bol bol moda dergilerini takip ediyorlar.

Önemli özelliklerinden bir tanesi de giyim kuşama fazla para harcamadan şık olmasını becerebilmek. Bunun sırrı da moda anlayışlarının çok küçük yaşlarda gelişmeye başlaması ve kendilerine uygun stili ile renkleri bilip doğru kombinler yapabilmeleri.

Kişisel bakımda da ilk sırayı kimseye bırakmazlar.

Mükemmel bir cilde sahiptirler.

Keza Fransa uzun süredir kozmetikte ilk sırayı almış durumda.Fransız kadını her zaman natürellikten yanadır.

Makyajları sade, saçları da doğaldır. Kat kat fondötenler kullanmazlar. Kullandıkları ürünlerin doğal olması için azami özen gösterirler.

Saçları kıvırcık ise düz fön çektirmez ve kişisel bakımlarını asla ertelemezler. Her ay mutlaka güzellik salonuna giderler.

Banyo yapmayı çok sevdiklerinden sabunlara, banyo köpüklerine duş jellerine meraklıdırlar.

Yüzünü asla kurutucu bir sabunla yıkamazlar.

Parfüm onların asla vazgeçilmezi, bir nevi imzalarıdır. Parfüm seçerken kendi kişiliklerine ve stillerine uygun bir seçim yaparlar.

Fransız kadını için güzellik tek başına yeterli değildir. Zekâ ve kültür de onlar için çok önemlidir. Bundan dolayı en önemli özelliklerinden bir tanesi de çok kitap okumalarıdır.

Her yerde okurlar; otobüste, parkta, yemek yerken.

Güncel haberleri, en son çıkan filmleri kitapları, ulusal ve yerel haberleri takip ederler. Bu yüzden çok bilgili ve kültürlüdürler.

İdeal bir kadında olması gereken birçok özellikleri Fransız kadınlarında bulabiliriz.

#fransız #kadın #zayıf #bakım

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
  • Tumblr Social Icon
  • Instagram
bottom of page