top of page

DOĞRU GÜNEŞ KREMİ SEÇMEK


Güneş ışınlarının yoğun olduğu yaz mevsiminde yüksek koruma faktörlü güneş koruyucular ile cildi korumak gerekiyor. Yoksa güneşe maruz kalan ciltte lekeler oluşur ve erken yaşlanır.

Öncelikle güneş kremi alırken aldığınız güneş kreminin Ultraviyole ışınlarının her çeşidine karşı koruma sağlamasına özen gösteriniz. Ultraviyole ışıması adı verilen güneşin zararlı ışıkları UVA ve UVB ışınları biçiminde ayrılmaktadır. UVA ışınları kanser riskini artıran zararlı ışınlardır. UVB ise daha çok güneş yanıkları ve deride soyulmaya yol açan göreceli olarak daha zararsız olan ultraviyole ışını türüdür.

Alacağımız güneş kremi markasının her iki ışın türüne karşı da koruma sağlaması gerekmektedir. Bunun için;

1-En az 30 koruma faktörlü tercih edilmelidir.

2-Güneşe çıkmadan en az yarım saat önce cilde tatbik edilmelidir.

3-2 saatte bir tekrarlanmalı çünkü etkisi 2-3 saat kadardır.

4-En önemlisi bu kadar güneş kremi arasından hangisini tercih edilmeli;

Bioderma: Photoderm serisi ile çok yüksek bir koruma sağlar. Özel hücresel Bioprotection patenti ile hücreden başlayarak cildi korur nemlendirir. Her cilt tipine uygun serisi bulunmaktadır.

Kiehls: İnce yapılı hassas ciltler için uygun formüllüdür. Yağ, parfüm, ve renk içermez. Cilt kanserine karşı koruma sağlar. Komedojenik değildir. (Gözenekleri tıkamaz)

Actinica: Non Melanom deri kanseri ve güneş alerjisine karşı çok etkili koruma sağlıyor. İki yıllık bir çalışmada aktinik keratoz ve skuamöz hücreli karsinomun engellenmesinde etkinliği kanıtlanmıştır. Hücresel koruma sağlar.

Sebamed: Yaşlanma karşıtı %98 koruma sağlayarak cildi bronzlaştırıyor. İçeriğindeki deniz planktonları ile cildi nemlendirip koruyor.

Dermologica: Cilde yüksek koruma sağladığı gibi canlılık ve nem verir. Suya karşı dayanıklı ince yapılı ve yağ hissi bırakmaz. Ciltte oluşan kızarıklık, kırışıklık ve lekeleri giderir.

Avene: Hassas ciltlere uygun yüksek koruma sağlar. Paraben içermez suya karşı dayanıklı %100 fotostabil. Termal su özelliği sayesinde yatıştırıcı özelliği bulunmaktadır.

Daylong: Daylong güneş ürünleri özellikle hassas ciltlere uygun. Suya, terlemeye ve kurulanmaya dayanıklı olmasından dolayı uzun süre dayanıklılığını koruyor.


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
  • Tumblr Social Icon
  • Instagram
bottom of page