top of page

STİL DANIŞMANLIĞI

Stil insanın kendisini konuşmadan tanıtmasıdır. Stil oluşturmak insanın kendisini ve vücudunu tanımasıyla başlar. Stil deyince aklımıza sadece fiziki görünüm gelmemeli; ben kimim? Ne istiyorum? nelerden hoşlanıyorum? gibi sorulara cevap bulup, kendini, vücudunu, karakterini tanımasıyla kendi tarzını oluşturmasıdır.

Stil oluşturmak için bir insanın öncelikle kendisine güvenmesi gerekir ve bu güven zaten kendinizi ifade edişinizdir, ortaya koymanızdır. Ancak böylelikle üzerinizdeki kıyafeti de çok güzel taşımış olursunuz.

 

Stil, modaya uymak demek değildir. Doğru tarzı bulmak için önce vücut proporsiyonunu tanıyıp uygun kıyafeti seçmek gerekir. Stil sahibi olmak için modaya uymak, mevcut akımları takip etmek, pahalı kıyafetler almak gerekmiyor. Önemli olan kendinize yakışanı giymek, renk ve aksesuarları doğru kullanmak, yüzünüze ve tarzınıza uygun renk ve saç kesimi, parfüm seçimi, makyaj stiliniz bunları tamamlayan unsurlardır.

Unutmayın ki moda geçici, stil ise kalıcıdır. Kişi tek bir stile bağlı kalacak diye bir kural yoktur. Stiller karıştırılarak ta kullanılabilir; önemli olan seçim sonunda kişiliğin kendisini ortaya koymasıdır.

 

 

Stil danışmanlığında size özgü giyimi belirlemek için çeşitli analizler yapıyoruz;

 

1- Kişiyi; (Kim olduğu, hayat tarzı, mesleği, felsefesi, sosyal statusü, zevkleri..vs.) tanıyoruz..

 

2- Renk Analizi yapıyoruz. (Kişinin giysilerde hangi renkleri daha iyi taşıdığı, saçına hangi renk tonlarının ve saç modellerinin yakıştığı, makyaj yaparken hangi renkleri kullanması gerektiği belirleniyor.)

 

3- Vücut şeklinize göre en uygun giysi kesimleri desen ve kumaşlar belirlenip aksesuar, ayakkabı ve çanta önerilerinde bulunuyoruz.

 

4- Kişiliğiniz ve mesleğinize uygun stili belirleyip, bütün bunları size dosya halinde sunuyoruz. Böylece ihtiyaç duyduğunuzda bakabileceğiniz somut bilgilere sahip oluyorsunuz. Kişinin isteği doğrultuda aylık, sezonluk, yıllık danışmalık hizmeti veriyoruz.

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
  • Tumblr Social Icon
  • Instagram
bottom of page